Přírodní kosmetika, biopotraviny, bio aromaterapie
Naše nabídka zboží
menu

BIO Jarmark Toulcův Dvůr Praha

Letos již 15. Biojarmark bude zahájen v pátek 19. září 2008 ve 14 hodin. I tentokrát se akce zúčastní více než tři desítky ekozemědělců a obchodníků s biopotravinami z ČR. Chybět opět nebudou přední zelináři, producenti výrobků z kravského i kozího mléka, ale ani ti, kdo nabídnou šťávy, mošty, biovíno, biopečivo, cukrovinky, studené i teplé vegetariánské či naopak masné speciality. Paletu nabídky doplní opět přírodě přátelská kosmetika, oblečení z biobavlny. Obecně se na prodejních pultech očekává dosud nejširší paleta zboží. Při nákupu, ale i ochutnávkách se hosté mohou od prodejců dozvědět více o jejich způsobu hospodaření, výrobě a zpracování nabízených produktů. Akci bude v pátek doprovázet zábavný program „Múzy kolem ekofarem“, který si klade za cíl zviditelnit fakt, že biorolníci žijí nejen kompostem, dojením mléka či balením bylinek, ale jsou mezi nimi i dosti kreativní lidé. Dokázat, že je to pravda přijede např. zpěvák a hudebník Patrik Fox se skupinou Radical z ekofarmy v Babinách u Ústí nad Labem, Pavel Březík ze Zlína, sóloviolista zlínské filharmonie a též syn někdejšího držitele Bartákova hrnce pro ekofarmu roku, nebo zpěvačka Jana Matoušková z firmy Pro-Bio. Biojarmark doplní též fotovýstava šéfa přední tuzemské firmy z oboru.

V sobotu 20. září od 10 do 18 hodin obohatí program Dožínkové slavnosti, které vyvrcholí v 15 hodin, kdy vjede do dvora našňořený žebřiňák s koňmi a chasou doprovázený průvodem s folklórní muzikou, při níž si lze i skočit v kole. Dvůr se na celý den kromě bioprodejců zaplní také řemeslníky a dalšími tradičními prodejci. Dítka i rodiče si budou moci vybrat z celodenní nabídky tvůrčích dílniček a her inspirovaných tématem dožínek. Děti si například vyzkouší přípravu chlebových placek - od vymlácení obilí až po pečení v peci.
Návštěvníci si budou moci rovněž prohlédnout zvířata farmy, historické prostory dvora - renesanční špýchar a gotický sklep.

Zdroj a více info na : www.toulcuvdvur.cz