Přírodní kosmetika, biopotraviny, bio aromaterapie
Naše nabídka zboží
menu

Tautropfen - Autentická přírodní kosmetika

Tautropfen patří v oblasti biokosmetiky mezi značky  nejvyšší kvality na světě. Používá suroviny z biodynamického zemědělství a certifikovaného volného sběru. V tomto bodě se podobá kosmetikám, které jsou již delší dobu na českém trhu a splňují certifikaci BDIH. Některé z těchto značek používají i suroviny  s certifikátem Demeter. Tautopfen je však jedinečný v tom, že mnohé z jeho výrobků mají označení Demeter jako celek, to znamená , že mají  stoprocentní podíl biodynamických složek.

Autentická přírodní kosmetika TAUTROPFEN má samozřejmě certifikaci BDIH, kterou  ale díky mnohem přísnějším pravidlům při výběru a zpracování jednotlivých složek podstatně převyšuje. Certifikace Demeter je toho důkazem.
Výrobky jsou baleny ve skle a aluminiových tubách. Díky těmto obalům jsou hodnotné suroviny dobře chráněny a trvanlivost je prodloužena. Neobsahuje žádné syntetické, polosyntetické konzervanty a ani sloučeniny kyseliny benzoové. Výrobky vydrží i několik let díky absolutní čistotě při výrobě, obsahu esenciálních olejů a u některých výrobků bioalkoholu. Některé výrobky ani nepotřebují přídavek esencí či bioalkoholu díky přirozenému obsahu antibakteriálních látek.  Příkladem je Růžová pleťová voda.
Autentická přírodní kosmetika Tautropfen neobsahuje  žádné syntetické nebo ropné látky. Vyhýbá se i šamponům a jiným kosmetickým výrobkům,  při jejichž výrobě   není možné zachovat stoprocentní přírodnost.
Filozofií výroby je naprostá průhlednost výrobních procesů a užitých surovin. Základem je povětšinou jednoduchý koncept s vysokým obsahem účinných látek. Například v balzámech jsou nejvýše tři esenciální oleje a jeden rostlinný,  proto aby  se jednotlivé složky  mohly plně projevit a  byly obsaženy v opravdu efektivním množství a ne pouze symbolicky.
Krásným a hodnotným výrobním postupem je plná sluneční macerace, kdy květy měsíčku, růže, třezalky a dalších bylin jsou vystavovány sluneční lázni ve velkých kulatých skleněných báních. Slunce pomáhá přechodu cenných látek z rostlin do oleje. Na hotovém výrobku a jeho účincích je opravdu znát  blahodárná energie získaná prosluněním.
Dalším originálním postupem je užití extraktů z polodrahokamů. Příkladem je extrakt z malachitu, který nejen dodává nádhernou modrou barvu, ale i stimuluje přirozené funkce pleti, především produkci kolagenu.