Přírodní kosmetika, biopotraviny, bio aromaterapie
Naše nabídka zboží
menu

Víte, jak dávat zvykat na sluníčko citlivou pokožku našich nejmenších?

Jemná pokožka novorozenců a batolat vyžaduje velmi šetrnou a láskyplnou péči. Zvláště v létě bychom měli dbát zvýšené opatrnosti a naše děti vystavovat sluníčku s mírou, aby si jejich kůže měla možnost postupně sama vytvořit pigment, který ji bude později chránit. Jak tedy v létě opalovat naše nejmenší?
 
Letní péče o pokožku miminek:
  • Děti do 2 měsíců věku
Jojobový olej Přivítáníby měly být chráněny před přímým sluníčkem jednoduše tak, že budou ve stínu. Jojobovým olejem Přivítání nebo čistým Jojobovým olejem BIO ošetříme odkryté části tělíčka.


 

 
  • Děti ve věku 3 až 7 měsíců
Jojobový olej BIO
světle oblečené chráníme v polostínu, tělíčko i obličej chránímeJojobovým olejem BIO nebo též Jojobovým olejem Přivítání, který navíc obsahuje velmi jemné množství silice z růže bulharské. 
 
  • Od 6 měsíců věku děťátka 
již můžeme používat Kalisto baby krém s karotenem. Jedná se o naprosto přírodní krém, který neobsahuje žádné látky syntetického původu. Je možné jím chránit obličej děťátka a chcete-li, i celé tělíčko nebo jeho odkryté části. Stupeň ochrany krému odpovídá faktoru 5, tedy velmi nízké ochraně. Kalisto baby krém neslouží jako opalovací krém.
 
  • Děti ve věku 8 až 12 měsíců 
již mohou být po omezený čas nahé v polostínu, pokožku celého těla je vhodné chránit Kalisto baby krémem s karotenem nebo Tělovým mlékem Kalisto – baby. Výrobky řady Kalisto baby odpovídají ochrannému faktoru 5.

 

 
 
  • Děti od 13 měsíců
již začínáme zvykat na sluníčko, a to v době, kdy stín je delší než výška postavy. Nejdříve ponecháme dítě na slunku několik minut (při prudkém sluníčku třeba i jenom 5 minut). Dobu můžeme postupně a opatrně prodlužovat, aby pokožka měla dostatek času začít vytvářet ochranný pigment melanin. I tak je vhodné ošetřit jejich pokožku některým z výše zmíněných produktů. Na ramínka, krček, špičky oušek, nos, kolínka a nárty koupíme ochranný prostředek s vyšším faktorem. V podmínkách naší republiky přibližně SPF 15, k moři raději SPF 20 i více. Mějme na paměti, že chemický ochranný faktor nemusí vždy příznivě působit na organismus a že je vhodné jej spíše používat na ty části těla, které hrozí spálením.
 
Všechny zmíněné výrobky pro děti mohou zároveň používat také těhotné ženy a osoby s ekzematickou a citlivou pletí.
 
Zdroj: Eoné