Přírodní kosmetika, biopotraviny, bio aromaterapie
Naše nabídka zboží
menu

Základní pravidla letní péče o pokožku celé rodiny

Sluníčko nám v posledních dnech ukazuje, že létu není zdaleka konec. Ověřte si v našem článku, zda znáte všechny zásady pro zdravé opalování a pobyt na slunci.

Jaká jsou obecná pravidla pro celou rodinu:

1. Dodejte vašemu tělu karoten
Je dobré mít na paměti, že přirozená ochrana před slunečním zářením začíná už u potravin. Především je velmi vhodné v rozumném množství jíst mrkev a pít mrkvové šťávy, protože karoten pomůže tělu lépe zvládnout tvorbu ochranného pigmentu melaninu.

2. Neopalujte se, je-li stín kratší než výška postavy
V tomto časovém úseku není pobyt na sluníčku vhodný, protože slunce je příliš ostré a nebezpečné. Tuto zásadu by měla dodržovat celá vaše rodina ať jste kdekoliv na světě.

3. Chraňte pokožku oblečením, nezapomínejte na pokrývku hlavy
Zejména děti, když si hrají na slunku, by měly mít lehký bílý oděv. Oblečte jim třeba delší tričko a na hlavu jim nasaďte klobouček.

4. Pijte neslazené nápoje
Tekutiny dodáte tělu nejlépe, když budete pít obyčejnou vodu nebo čaj. Výborný je černý čaj, který osvěží i pokožku ve formě obkladu.

Péče a ochrana pokožky po opalování:

Po pobytu na slunci vyžaduje pokožka mimořádnou pozornost a jemnou péči. Po osvěžující sprše by se měla uvolnit a uklidnit. Jemné Soleil After Sun mléko po opalování rodina je zklidňující péčí pro citlivou, slunci vystavenou pokožku. Zklidňující složení z aloe vera, jojoby a olivového oleje z biologického pěstování poskytuje pokožce cennou vlhkost. Sluncem unavená pokožka se ihned nádherně osvěží a uvolní. A co je také důležité - pěkné opálení dlouho vydrží. Pro péči po opalování můžete zkusit také Mandlový olej lisovaný za studena.

Jakou další sluneční kosmetiku najdete na našem e-shopu?

Zvláště pro dětskou a citlivou pokožku se velmi dobře hodí výrobky řady Sante Soleil.


Pro podporu opálení a jemnou péči o pokožku vystavenou sluníčku můžete vybírat s nabídky značky Nobilis Tilia. 
Širokou nabídku opalovací kosmetiky pro celou rodinu nabízí Lavera