Přírodní kosmetika, biopotraviny, bio aromaterapie
Naše nabídka zboží
menu

Děti a opalování

A co se týká vlastní ochrany proti slunečnímu záření? Nebudeme se zde zabývat jednotlivými pásmy UV paprsků (UVA, UVB, UVC), spíše uvedeme konkrétní doporučení.

Děti do 2 měsíců - by měly být chráněny před přímým sluníčkem jednoduše tak, že budou ve stínu. Jojobovým olejem Přivítání nebo čistým Jojobovým olejem BIO ošetříme odkryté části tělíčka.
2. Děti 3 až 7 měsíců – světle oblečené chráníme v polostínu, tělíčko i obličej chráníme Jojobovým olejem BIO (10 ml lahvička se skleněnou kapací pipetou, kterou jsme pro tyto účely uvedli na trh stojí 68 Kč) nebo též Jojobovým olejem Přivítání, který navíc obsahuje velmi jemné množství silice z růže bulharské.
3. Od 6 měsíců věku děťátka již můžeme používat Kalisto – baby krém s karotenem na který jsme od 7. května do 7. června připravili AKCI . Jedná se o naprosto přírodní krém, který neobsahuje absolutně žádné látky syntetického původu. Protože jsme možná první firmou ve světě, která zcela přírodní krém vytvořila, je třeba si všimnout i toho, že jeho struktura není stejná jako jsme zvyklí u jiných krémů. Vykazuje určité odlišnosti, které jsou právě znakem jeho přírodního složení. Není ani konzervovaný a proto jej udržujte v čistotě! Krémem je možné chránit obličej děťátka a chcete-li, i celé tělíčko nebo jeho odkryté části. Stupeň ochrany krému odpovídá faktoru 5, tedy velmi nízké ochraně. Kalisto baby krém neslouží jako opalovací krém.
4. Děti 8 – 12 měsíců již mohou být po omezený čas nahaté v polostínu, pokožku celého těla je vhodné chránit Kalisto – baby krémem s karotenem nebo Tělovým mlékem Kalisto – baby. Výrobky řady Kalisto – baby odpovídají ochrannému faktoru pět.
5. Děti od 13 měsíců již začínáme zvykat na sluníčko, a to v době, kdy stín je delší než výška postavy. Nejdříve ponecháme dítě na slunku několik minut (při prudkém sluníčku třeba i jenom 5 minut). Dobu můžeme postupně a opatrně prodlužovat, aby pokožka měla dostatek času začít vytvářet ochranný pigment melanin. I tak je vhodné ošetřit jejich pokožku některým z výše zmíněných produktů.

Ochranné prostředky již kombinujeme podle svého uvážení. Jako příklad zde můžeme uvést na tělíčko i obličej:

Jojobový olej Přivítání - 20 ml za 157 Kč, bez omezení věku, SPF 3-4
Jojobový olej BIO - 10 ml lékovka s pipetou 68 Kč, 30 ml za 104 Kč, SPF 3-4
Masážní olej Karité – bez omezení věku, 20ml za 118 Kč, SPF 3 - 4
Kalisto – baby krém s karotenem - 30 ml – 177 Kč, vhodný od 6 měsíců, SPF 4-5
Kalisto – baby jojobové mléko - 100ml – 251 Kč, vhodné od 7 měsíců, SPF 4-5
Balzám na rty – 5ml 68,-Kč
Kaĺisto - přírodní tělové mléko - 100 ml – 234 Kč, vhodné od 3,5 roku, SPF 4,5

Pro větší děti a dospělé je vhodný kterýkoliv ze zmiňovaných výrobků.

Všechny výrobky vyjma Kalisto-tělové mléko mohou používat též těhotné ženy a osoby s ekzematickou a citlivou pletí.

Na ramínka, krček, špičky oušek, nos, kolínka a nárty koupíme ochranný prostředek s vyšším faktorem. V podmínkách naší republiky přibližně SPF 15, k moři raději SPF 20 i více. Mějme na paměti, že chemický ochranný faktor nemusí vždy příznivě působit na organismus a že je vhodné jej spíše používat na ty části těla, které hrozí spálením.

Pro doplnění uvádíme hodnoty absorpce či odrazu UVB záření:
Prostředek se SPF 15 má dle Ústředního věstníku EU pohltit 93% slunečního záření,
prostředek se SPF 30 má pohltit 97% UVB záření.

Základní pravidla však jsou:
Neopalujte se, je-li stín kratší než výška postavy. To platí v celém světě, pro děti i dospělé.
Chraňte zejména děti, které si hrají na slunku, lehkým bílým oděvem, například delším tričkem a kloboučkem.
Po delším pobytu na sluníčku doporučujeme jak pro děti tak i pro dospělé použít na celé tělo Mandlový olej lisovaný za studena (100 ml za 115 Kč) nebo jakýkoliv přípravek z řady Kalisto, které mají nejenom ochranné ale i regenerační účinky na pleť i pokožku. Také Masážní olej Karité vykazuje velmi dobré regenerační schopnosti.
Dostatečně pijte vodu nebo čaj. Výborný je černý čaj, který osvěží i pokožku ve formě obkladu.

Zdroj: www.eone.cz